Kamil “Zeky” Zelenka ♂ ♀ (m, ž)

Prosím, představ se našim divákům.

Ahoj? Jsem Zeky? Víš, jak je to těžké? Kdybych si měl vybrat výstižný seriál, tak bych chtěl být Doctor Who a za companiona mít Carterovou, kterou bych si pořád klonoval. Našli bychom si nějakou neobydlenou planetku, postupně bysme si ji obydleli vším možným z našich cest. Až by tam vznikla inteligence, tak bychom se stali jejich bohy a pak by za námi přišel O’Neill a odsoudil nás za to, že jsme se stali falešnými bohy a nic by proti tomu nemohl provést, protože bych mu dal Carterovou, kterou miluje. Možná bych měl celou planetu plnou Carterových.

Jak jsi získal svou přezdívku?

Je to zkratka mého příjmení. Trochu mě to mrzí, protože Zelenka byl v Atlantis úžasně vtipná postava, ale zase komu by se pořád chtělo říkat ze len ko, když můžou zavolat: “Zeky!”. Řek bych, že to tak i líp zní a za ty roky jsem si už zvykl.

Jaké jsou tvé silné a slabé stránky?

Moje hlava je určitě silnou stránkou, ale nikomu ji nepřeji. Víte co to je ADHD na energeťáku? Strašná sranda, zkuste to. Veverka! Diagnostikované to nemám, ale furt si musím s něčím hrát, do něčeho šťourat a přemýšlet. Proto s sebou nosím blok a tužky.

Co tě baví a co máš rád?

Mám rád strategické hry. Ať už RTS či taktické. Mí favorité jsou Civka, XCOM, Heroesy 3, prostě klasiky. Zajímavé mi přijdou i hororovky, hlavně kvůli práci s informacemi. Ještě je úžasný Portal. Pak mám velmi rád knihy, nejvíce fantasy a sci-fi. Například Tolkien, Herbert, Asimov, Orwell.

Jak ses k tomuhle vlastně dostal? 

Přímo k tomuhle projektu velmi jednoduše. Známe se už nějakou dobu a vždy pomáhám se sháněním těch nejzajímavějších informací. 

Co si od téhle akce slibuješ?

Těším se na další malebnou českou vesnici a co o ní dokážu vytáhnout za informace. To co jsme zjistili, je už tak dost kontroverzní.

Jaký je tvůj názor na křesťanství?

Nejvíce zastoupená víra u nás v ČR, osobně mám raději Pastafariánství.

Čeho se bojíš?

Klaunů, důchodců v říji a růžových jednorožců. A hlavně jeskyní a tím myslím vlhké, tmavé, kamenné přírodní útvary plné zvířat, slizu, kostí a vstupů do pekla.

Jaký máš vztah k duchům a jinému nadpřirozenu?

Věřím, že něco takového může existovat, ale nevěřím, že by to mohlo být silné natolik, aby se hmatatelně projevilo do našeho světa.

Chceš něco sdělit divákům?

Určitě si naše video pusťte. Mou premiéru na videu ocení každý milovník upištěných holek. 

Kdyby ses měl popsat písničkou, která by to byla?

Rád se podělím o epickou skladbu od 2CELLOS.